Par augu portālu

Augu portāls jeb auguportals.lv ir dibināts 2019.gadā un ir Latvijā pirmā interneta vietne ar detalizētiem aprakstiem par to, kā apieties ar dažādiem augiem, ar kuriem jebkurš no mums var ikdienā saskarties, kuriem ikviens no mums var kļūt par īpašnieku jeb saimnieku, kuram par savu augu jārūpējas.

Interneta dzīlēs ir sastopami daudz un dažādi apraksti un kompilējumi, kas visbiežāk ir dažu rindkopu tulkojumi, lai piesaistītu interneta auditoriju un zvejotu tā saucamos “klikšķus”, taču reālo ieguvumu vai pievienoto vērtību šādu apraksta lasītājam nesniedz.

Ideja par augu portāla veidošanu dzima, kad ofisa vajadzībām iegādājāmies dažu telpaugus. Tos atvedot no veikala un ofisu, dažiem no tiem sāka birt lapas, lai arī tie tika laistīti gluži kā veikala pārdevēja to bija teikusi (apzināti te neminēsim ne veikala nosaukumu, ne konkrēto telpaugu). Pašsaprotami, ka šādā situācijā centāmies noskaidrot pēc iespējas vairāk par šo telpaugu, lai saprastu, kas tam kaiš un, vai vispār kas kaiš. Un secinājums bija diezgan bēdīgs, proti, Latvijas interneta vide detalizētākus skaidrojumus kā vien daži teikumi vai atsevišķas rindkopas (un jā, vēl arī 15 gadus vecas kāda būvniecības foruma sarunas) nesniedza. Mūsu augs izdzīvoja, jo 3 cilvēki 2 dienas meklējām informāciju arī starptautiskajā tīmeklī un sev nepieciešamo atradām.

Lai palīdzētu citiem, kas var nokļūt līdzīgā situācijā, nolēmām veidot augu portālu, kas kalpotu kā datubāze un palīgs augu īpašniekiem. Apkopojam informāciju gan no zinātniskās literatūras, gan starptautiskām publikācijām.

Augu portālā publicētās informācijas vai tās daļas pārpublicēšana tikai ar administrācijas atļauju.

Lai mums visiem zaļāka dzīve!

Auguportals.lv kolektīvs.

Pin It on Pinterest